+38 044 204 81 13

Тандем «ТРИЗ & КАЙДЗЕН»

12 грудня 2017р. ми вперше з'єднали такі дві важливі методики як Кайдзен і ТРИЗ (Теорія рішення винахідливих задач) в рамках вступного семінару на тему «ТРИЗ як технологія аналізу проблем і пошуку їх найбільш ефективного рішення».


Кожна компанія весь час зустрічає проблеми і перешкоди у своїй діяльності. А ці дві методики відмінно доповнюють одна одну в процесі виявлення та вирішення проблем. Сильною стороною Кайдзен є здатність ефективно виявляти втрати в процесах. А сильна сторона ТРИЗ – знаходити найбільш ефективне рішення проблем. Як ми бачимо, обидві методики мають дуже схожу мету. Якщо про Кайдзен ми вже знаємо багато, то з ТРИЗ нам тільки доводиться знайомитись (чим ми і займалися під час семінару). Суть ТРИЗ полягає в тому, щоб підібрати комплекс вправ, який в разі проблемної ситуації при пошуку її вирішення підключить мислення і алгоритм, який дозволить перетворити проблему в задачу і знайде ідею її рішення. При цьому алгоритм не замінює мислення – він тільки показує напрямок, «куди думати».

 

З питанням про те, як застосовувати ТРИЗ у своїй сфері діяльності, учасникам семінару допомогли розібратися керівники лабораторії «ТРИЗ-педагогіка України», майстри ТРИЗ: Марк Мєєрович (диплом Г.С. Альтшуллера № 33) і доктор психологічних наук Лариса Шрагіна (диплом Г .С. Альтшуллера № 65).

 

 

Для того, щоб розуміти специфіку методики, Марк Мєєрович розібрав разом з учасниками ряд проблем, вдаючись до алгоритмів вирішення проблем. Також зіставили даний підхід з методом «мозкового штурму», який багатьом точно знайомий. Це два абсолютно різних підходи до вирішення проблеми, адже ТРИЗ спрямований на те, щоб виключити перебір «непотрібних» варіантів і відразу виходити в зону ефективних рішень. А Лариса Шрагіна показала, як необхідно розвивати творчу уяву та як це може допомогти в підборі пошуку вирішення проблем.

 

Так, було складно. Але коли розумієш, що при правильному аналізі проблеми розв'язати цю проблему можна набагато швидше і ефективніше, то з'являється бажання розібратися з усіма нюансами і вивчити методику ТРИЗ більш глибоко. І в наступному році це можливо буде зробити, пройшовши повний курс підготовки фахівців з ТРИЗ, який складається з трьох рівнів – ознайомчий, Базовий та Поглиблений.

 

Уміння застосовувати ТРИЗ перетворює «муки» творчості в інтелектуальне задоволення!

 

Наші партнери
Наші клієнти